хліб

Народне свято, що припадає на 25 січня, має назву Григорів день. На честь святого Григорія Богослова, який славився добрими справами та дорікав за самовихваляння. Наш сайт loveukraine.com.ua розповість про особливості народного свята.

Чудовий день для благодійництва

День на Григорія Богослова слід провести в чистих помислах. Сьогодні слід роздавати милостиню, ділитися своїми речами з бідними. Якщо ви давно планували провести ревізію, то використаний одяг чи предмету побуту в гарному стані можна роздати нужденним.

25 січня вважається найкращим часом для добрих вчинків. Сьогодні варто відвідати притулки з тваринами, будинки для літніх людей, допомогти старим самотнім сусідам. Важливо нікому не казати про свої добрі справи – інакше Григорій Богослов розгнівається за вихваляння. А це загрожує важкою хворобою чи фінансовою скрутою.

День здійснення мрій

Вважається, що 25 січня на світанку слід подумки вимовити бажання. І воно неодмінно здійсниться цього року. Але якщо в думках протягом дня будуть прокльони, то вони також обов’язково завдадуть шкоди тому, на кого ви гніваєтеся. Тож будьте обережні з думками.

Григоріїв день – можливість керувати природними стихіями. Якщо заміжня жінка спече вранці великий обрядовий хліб у формі сонця (круглий) та до вечора роздасть шматочки всій рідні, то весна буде ранньою й дуже теплою.

верба

Що можна робити 25 січня:

  • купувати та продавати речі – всі фінансові справи будуть вдалими;
  • прибирати вдома – це гарна можливість очистити оселю від негативних думок, прокльонів, заздрощів.

Що не можна робити на Григорія Богослова:

  • заздрити та пліткувати – усе сказане повернеться до вас;
  • ображитися на рідних – інакше сваритися будете до кінця року.

У кого іменини (святці) 25 січня?

Григорій, Василь, Олександр, Петро, Тетяна.

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загублена традиція: як українці виношували собі домовика під пахвою