5 сильних українських фільмів, від яких неможливо не плакати
Незважаючи на реалії життя, український кінематограф переживає “друге дихання”. За останні декілька років світ побачив дуже душевні українські стрічки.
Ця підбірка для тих, хто не боїться сильних емоцій.
Поводир, або Квіти мають очі (2013 рік)
Дія драми “Поводир” режисера і сценариста Олеся Саніна розгортається в минулому столітті, на початку 30-х. Американський інженер Майкл, разом з сином Пітером, живе і працює в Харкові. Він закоханий у співачку Ольгу – яку грає відома співачка Джамала, – і збирається зробити її своєю дружиною. Але конкурент Майкла, радянський офіцер Володимир, має намір перешкодити своєму супернику. Рідкісна вдача: Майкла помічають за отриманням секретних документів, які компрометують радянську владу. Володимир намагається відібрати важливі матеріали, але під час бійки його колеги вбивають американця.
Сину Майкла, на щастя, вдається втекти, прихопивши з собою документи. Волею випадку він стає поводирем кобзаря, який у минулому служив в армії УНР. На них починається полювання.
Історична драма про трагічну долю українських кобзарів, які стали жертвами сталінських репресій, стала приводом для скандалу. Знайшлися незгодні з рішенням висунути фільм від України на оскарівську номінацію. Рішення було опротестовано. Трохи пізніше розформували і український оскарівський комітет. Тим не менш, масштабна картина більш ніж заслуговує уваги.
До речі, вперше в Україні на сеанс у кінотеатрі могли прийти незрячі люди. Фільм надійшов у прокат з тифлокоментарями, які через навушники описували все те, що відбувається на екрані.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Правдиві слова! Цю промову можна адресувати будь-якому президентові України в усі часи
Жива (2016 рік)
Дія історичної драми розгортається в повоєнний час. На тлі неймовірно мальовничих Карпат, схожих на рай земний, розгортається трагічна історія Ганни Попович. Історія героїзму, любові і зради.
Дівчина народилася з надзвичайним даром – вона чує голоси і бачить віщі сни. Ховаючись від переслідувань чекістів, Ганна потрапляє в табір бійців Української повстанської армії (УПА). Так вона виявляється втягнутою в протистояння українських повстанців і радянських органів. Її дар передбачення змінить долі багатьох.
Фільм знятий на основі реальних подій. Більш того, переказаний особисто Ганною Попович. Дивовижна жінка не тільки не була проти екранізації, але навіть допомагала в процесі зйомок. Які, між іншим, проходили на популярному гірському масиві Горгани.
Драма “Жива” стала повнометражним дебютом режисера Тараса Химича. До неї на його рахунку режисера були документальні фільми та відеокліпи. Що цікаво, для виконавиці головної ролі, Ольги Комановської, фільм також став першим досвідом в кіно.
Маєте можливість фільм Жива дивитися онлайн.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Український фільм «Присмерк»: обов’язково перегляньте стрічку, якщо нарікаєте на своє життя
Іван Сила (2013 рік)
Український фільм “Іван Сила” знятий відомим українським актором і режисером Віктором Андрієнко на основі твору “Неймовірні пригоди Івана Сили” Олександра Гавроша. У фільмі показана реальна історія видатного спортсмена – циркового силача Івана Фірцака, названого в кінці двадцятих років минулого століття найсильнішою людиною в світі.
Він виріс в селі Білки на Закарпатті в сім’ї звичайних робітників. Ніхто не знав, від кого син успадкував такі вражаючі здібності. Довгий час герой працював цирковим артистом і виступав під псевдонімом Іван Сила. Незабаром про дар Івана дізнаються далеко за межами батьківщини, і герой переїжджає в іншу країну. Але одного разу він вирішив, що пора повернутися в Україну і продовжити кар’єру саме там…
Центральну роль у фільмі виконав чемпіон України з пауерліфтингу та артист цирку Дмитро Халаджі, який виконував всі трюки без залучення дублерів. За визнанням наймолодшого з десяти дітей Фірцака, екранний силач вийшов дуже схожим на його батька.
Відомо, що реальний Іван міг спокійно зрушити з місця дерев’яний будинок, а одного разу на кориді в Іспанії голими руками переміг бика, звалив собі на плечі й відніс до найближчого ресторану. Багато його трюків досі не вдається повторити.
Картина була представлена в рамках Каннського фестивалю, а після прем’єри в Україні відразу потрапила в першу прокатну десятку.
Іван Сила дивитися онлайн:
Моя бабуся Фані Каплан (2016 рік)
В основі фільму — журналістське розслідування, яке відбувається в наші дні. В паризькому передмісті Сент-Женев’єв де Буа, в Російському домі доживає останні дні старий, який володіє щоденником своєї бабці — Фані Каплан.
Із цього щоденника київська журналістка Марина дізнається пронизливу історію «сліпого» кохання Фані Каплан до чоловіка на ім’я Віктор Гарський.
Доведено, що Гарський двічі використовував закохану в нього дівчину Фейгу (Фані Каплан) в своїх політичних іграх. В перший раз, ще до революції, вона відбула за нього десятилітню каторгу, де осліпла і серйозно підірвала здоров’я. В другий раз — опинилась на місці, де він призначив їй побачення — 30 серпня 1918 року. Навряд чи було збігом, що це місце розташовувалося поряд з заводом Міхельсона, де стався замах на Леніна.
Паралельна сюжетна лінія — бурхливий роман журналістки зі скандальним паризьким газетним репортером Філіпом. Наповнена несподіваними поворотами історія, вражаюча розв’язка якої пов’язана із таємницею щоденника Фані Каплан.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 5 чудових коротких мультиків, які вчать дітей робити добро
Такі красиві люди (2013 рік)
Драматичний фільм розповідає історію життя самотньої жінки Марти. Кілька років тому вона переїхала з великого міста до моря, щоб жити спокійно і безтурботно. По сусідству живуть її подруга з чоловіком і сином, які також втекли від міської метушні. Розмірене життя Марти докорінно змінюється, коли в їхні краї приїжджає мандрівний музикант і письменник Іван. Ось тільки разом з довгоочікуваним щастям він приносить жінці й чимало випробувань.
Фільм “Такі красиві люди” – це повнометражний дебют Володимира Моїсеєва. Зйомки тривали 25 днів і проходили в Івано-Франківську, Феодосії, на березі Азовського моря на Арабатській стрілці та в Києві.
Прем’єра відбулася в основній конкурсній програмі Міжнародного кінофестивалю “Молодість”. Фільм також брав участь у кінофестивалях в Італії, Польщі, Вірменії та США.
Такі красиві люди дивитися онлайн:
За матеріалами сайту https://oselyaua.com/