автобус

Пересування за допомогою автобусів – популярне та бюджетне рішення. Чимало українців обирають саме такий вид подорожі, аби потрапити до європейських країн. Рейсові автобуси рухаються достатньо швидко та мають мінімум зупинок. Спланувати свій маршрут до іншої країни значно простіше, ніж обирати пересадки між різними поїздами. До того ж, важко знайти потяг, який прямувати чітко до потрібного вам міста, приміром, до Італії. Адже цю країну українці відвідують дуже часто – із метою відпочинку чи роботи. Рейс Київ-Мілан автобус передбачає достатньо тривалу дорогу. У середньому їхати з України до популярного італійського міста доведеться 34-36 годин.

Як зробити свою подорож максимально комфортною? Ось декілька порад для людей, які обирають автобусні маршрути.

Важливі поради пасажирам

Ось кілька порад, які можуть допомогти витримати тривалу поїздку рейсовим автобусом:

  1. Завчасно підготуйтеся до поїздки. Придбайте або заздалегідь забронюйте квитки на зручні сидіння та час відправлення, приміром, аби виїхати ближче до ночі та добре поспати. Також виділіть достатньо часу на підготовку багажу та збір речей для поїздки.
  2. Взуття та одяг повинні бути зручними та легкими. Уникайте обмежуючих речей або тугого одягу, що провокує набряки, біль у ногах.
  3. Візьміть із собою розваги, щоб час проходив корисно та непомітно. Це можуть бути книги, журнали, настільні ігри, музика або підбірка фільмів.
  4. Збережіть свіжість та комфорт у салоні автобуса. Відкрийте вентиляцію або зверніться до водія, якщо потрібно налаштувати кондиціонер. Також можна взяти з собою подушку та ковдру, щоб забезпечити собі зручну поїздку.
  5. Підготуйте собі достатньо рідини та їжі. Багато автобусів забезпечують своїх пасажирів водою або іншими напоями, але якщо цього не вистачає, не забудьте взяти з собою власну пляшку води та легку їжу.
  6. Робіть перерви. Якщо поїздка триватиме довго, зробіть перерву, щоб відпочити та розім’ятися. Рухайтесь та розтягуйтеся, щоб уникнути болю в м’язах та спині.
  7. Будьте ввічливими та поважайте своїх сусідів та водія. Конфлікти дуже виснажують, роблять поїздку напруженою.
  8. Слідкуйте за дорогою. Цікаво робити помітки на карті, читати відразу ж цікаву інформацію про міста чи села, які ви проїхали. Також варто робити знімки мальовничих краєвидів за вікном.

тополя

Що їсти в дорозі

Під час подорожі можна вибирати з різноманітних варіантів їжі, які забезпечать необхідну енергію. Головна порада – беріть поживну, проте не надто калорійну їжу.

Зберігайте легкість їжі. Важка їжа може спричинити відчуття втоми та незручності під час дороги. А от фрукти, овочі, салати, хлібці, сухарики, горішки чи йогурт можуть допомогти втамувати відчуття голоду на тривалий період.

Уникайте жирних та важких продуктів. Фаст-фуд та інші висококалорійні страви можуть зіпсувати настрій та забрати відчуття комфорту під час дороги. Якщо вам потрібно швидко перекусити, спробуйте вибрати більш легкі варіанти, приміром, сендвіч.

Візьміть із собою закуски. Якщо ви їдете на довгу відстань, вам може знадобитися додаткова їжа для перекусу. Сухарики, кукурудзяні палички, протеїнові батончики стануть у нагоді.

Пийте достатньо рідини. Не забувайте пити воду, щоб уникнути зневоднення та забезпечити необхідний рівень гідратації. Якщо мало пити під час тривалої подорожі, швидко з’являється втома, слабкість та головний біль.

Відмовтеся від алкогольних напоїв. У дорозі відчуття інтоксикації лише посилиться. Також це нерідко провокує зайву агресію та створює дискомфорт іншим пасажирам.