школа

Доведено, що діти від дошкільного до підліткового віку найкраще сприймають нові знання через гру. Саме ігрова форма дозволяє легко та швидко освоювати нові навички, запам’ятовувати цікаві факти, самостійно практикувати перші досліди на тему хімічних і фізичних явищ, законів природи. Останні роки в нас активно розвивається такий напрямок освіти, як STEAM. Він передбачає формування змішаного середовища, де учні опановують вміння застосовувати наукові дані безпосередньо на практиці.

Якнайкраще освоїти знання допомагає інтерактивне обладнання та інструменти. На сайті https://zcollage.com.ua/robota-z-interaktyvnym-obladnanniam-u-navchalnomu-zakladi/ ви можете ознайомитися із переліком техніки, яку застосовують в сучасні освітніх закладах.

Які принципи передбачено в STEM?

Ця англомовна абревіатура базується на «чотирьох китах». У назві закладено такі слова: Science, Technology, Engineering, Mathematics. Тобто сучасний освітній процес робить акцент на науці, новітніх технологіях та інженерії і, звичайно ж, математиці.

Ось 3 головні ідеї цього напрямку в освіті:

  • Створенная спільних проектів. Педагоги об’єднують учнів у групи, аби учасники команди спільно знайшли рішення та реіалізували поставлену вчителем задачу. Цікаво, що в групи повинні потрапляти діти з різними сильними сторонами: над одним проектом одночасно працює юний хімік, біолог, фізик, еколог тощо.
  • Освоєння знань через практику. Отримані результати повинні бути задіяні безпосередньо на користь школи, родини, підприємства в маленькому місті. Для учнів розробляються інтерактивні кабінети. Це сучасний простір із можливостями для перенесення теорії в практику.
  • Використання інфографіки допомагає дітям структуровано, детально розкласти новий матеріал по поличках. Завдяки інтерактивним мультимедійним дошкам можна демонструвати слайди, навчальні схеми й таблиці, пізнавальні відео та інший медіаконтент. На сайті http://www.smartphone.ua/news/nteraktivna_multimedyna_doshka_mojlivost_ta_priznachennya_78232.html ви можете ознайомитися з принципами застосування мультимедійних дошок у дошкільних та шкільних закладах, коледжах, університетах.

англійська онлайн

Міжпредметне навчання

STEM нівелює необхідність чітко розмежування шкільних дисциплін. Вважається, що сучасний фахівець повинен не лише чудово розбиратися в своєму сегменті, але й створювати проекти на взаємодію з іншими ресурсами. Не даремно проектні учнівські роботи в STEM-освіті розроблені таким чином, аби для їхньої реалізації необхідно було грамотно об’єднати знання відразу з декількох шкільних предметів.

Приміром, біотехніка пропагує будівництво споруд та техніки, конструкції яких запозичені в природи. Вважається, що в майбутньому найбільш ергономічним житлом будуть шестикутні приміщення. Вони будуть поєднуватися між собою, як стільники в бджолах. Так виглядатиме інноваційний житловий комплекс.