Коли варто починати готуватися до ЗНО (НМТ)?
Для тих, хто збирається після 11 класу вступати у вищий навчальний заклад, національний мультипредметний тест є важливим рубежем на шляху до цієї мрії. Так, від отриманих балів залежить можливість вступити до бажаного вишу. Тому у багатьох учнів старших класів уже зараз виникають роздуми, коли почати відвідувати курси підготовки до ЗНО, щоб збільшити свої шанси. Насправді на терміни підготовки впливає багато чинників:
- Здібності учня та швидкість засвоєння інформації. Так, декому легше дається математика, декому ж – гуманітарні дисципліни, хтось «схоплює матеріал на льоту», а для інших потрібно більше часу та зусиль.
- База знань, яка наявна у школяра з певних предметів. Чим вона більш ґрунтовна, тим краще.
- Мотивація й натхнення. Якщо учень дійсно орієнтований на досягнення мети, він як за рік, так і за менший період продемонструє хороші результати. Коли ж школяр не надто вірить у себе або не проявляє старанності, не вважаючи НМТ чимось важливим, навряд чи й за два роки вдасться добитися покращення рівня знань.
Також на час підготовки впливають амбіції майбутнього вступника. Якщо він поставив перед собою ціль потрапити в один з кращих вищих навчальних закладів, необхідно буде здобути якомога більше балів, для чого доведеться витратити більше часу й сил. Добре постаратися треба, якщо в планах вступ на бюджетну форму навчання.
Як довго слід готуватися?
Оптимально, щоб підготовка до ЗНО 2025 тривала один навчальний рік чи пів року. Рік – це «золота середина», адже, з одного боку, часу досить багато, а, з другого – термін має чіткі межі, що дає змогу належно сконцентруватися. Переваг у такого рішення чимало:
- можливість займатися у спокійному розміреному темпі, без поспіху;
- вистачає часу на опрацювання складних тем;
- зазвичай курси підготовки до НМТ розраховані саме на цей термін.
Проте варто мати на увазі, що якщо рівень знань з певних предметів дуже низький, доцільно почати працювати над виправленням ситуації з цих дисциплін дещо раніше. Наприклад, ще влітку, до початку навчального року відвідувати репетитора, щоб «наздогнати» програму, й уже з вересня почати займатися на очних чи дистанційних курсах.
Робота протягом шести місяців підходить, якщо в майбутнього випускника немає значних прогалин. Під час навчання в школі він добре засвоював матеріал. Для деяких школярів часове обмеження у пів року стає своєрідним стимулом, який додає наснаги й мотивації. Однак слід зважати, що доведеться займатися особливо сумлінно, не соромитися просити додаткового пояснення, якщо раптом помічено, що певна тема викликає труднощі. Ігнорування цієї рекомендації може коштувати цінних балів на НМТ. Крім цього, при підготовці протягом пів року навантаження може виявитися надто великим – програма 11 класу доволі насичена. Тому, якщо обставини залишають вибір, найкраще почати оновлення та поглиблення знань за рік до іспиту. В такому разі при відповідальному ставленні до процесу є чудові шанси отримати бажані результати за підсумками тестування. Менші періоди допустимо розглядати, якщо в учня відмінна база з предметів, що будуть оцінюватися, й потрібно тільки оновити в пам’яті та систематизувати знання, або ж серйозні причини завадили почати в рекомендовані терміни.