сало

Чи знали ви, що науковці визнали українське сало кориснішим за оливкову олію?

Унікальне відкриття зробили вчені з Університету Де Монтфорта в Англії. Дослідники заявили: хоч користь оливкової олії добре відома – вона годиться лише для заправки салатів. А от смажити, тушкувати на ній дуже шкідливо, оскільки олія починає утворювати трансгенні жири. Вони – одна з причин онкології шлунково-кишкового тракту.

Тож вчені дійшли висновку, що готувати їжу слід на свинячому салі чи вершковому маслі.

Чому сало таке корисне?

Шматочок сала на житньому хлібі опускається в дванадцятипалу кишку – всі жири переварюються в ній. Щоб переварити наш шматочок сала, в 12-палу кишку з жовчного міхура поступає коктейль ліпаз під назвою жовч. Його виробляє печінка, а жовчний міхур накопичує та зберігає до наступного прийому їжі.

Як тільки ми поїли сала, печінці треба зробити нову жовч! А з чого? З жовчних кислот, котрі, в свою чергу, виробляються печінкою з холестерину. Таким чином, шматочок сала зменшує рівень холестерину в крові, вгамовує голод та стимулює імунітет. Чим більше ми їмо сала, тим більше ми витрачаємо шкідливого холестерину! І що дивно – худнемо!

сало

Інші корисні властивості сала

Продукт містить величезну кількість арахідонової кислоти, яка є частиною клітинних мембран та основним ферментом серцевого м’яза і бере участь у жировому обміні. Кислоти, що містяться в салі, мають жовчогінний ефект та допомагають утворенню в печінці «гарного» холестерину і розщепленню «поганого» холестерину.

Також в салі міститься олеїнова монокислота, яка захищає клітинні стінки печінки та нирок від оксидів та запобігає розвитку атеросклерозу.

Сало – європейська розкіш

Для прикладу, в Німеччині сало включене в перелік корисних продуктів для дієти пацієнтів з серцевими захворюваннями. Цей продукт інколи навіть зустрічається в меню приватних клінік.

Але є одне застереження: йдеться не про копчене чи варене сало. І не про сало американських свиней. Тільки про солоне сало з ринку – чисте й корисне.

сало

Ще корисніше?

Підсилити користь сала дозволяє часник. У ньому багато селену та кверцетину – це додаткова профілактика атеросклерозу.

До речі, сало містить до 40 % ненасичених жирних кислот, майже як червона риба! А поліненасичені жирні кислоти – це ясний розум, чудова пам’ять до глибокої старості.

Їжте сало на здоров’я, бережіть себе!

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рецепт старовинної української кухні – запечені вареники в горщику