документи

Подати на розлучення в Україні можна через РАГС чи в судовому порядку. Перший варіант підходить для сімей без спільних неповнолітніх дітей, які мають двосторонню та добровільну домовленність про припинення офіційних стосунків. У суді розглядається решта випадків, окрім винятків, за яких розлучитися не вдасться. У сімейному праві дуже багато підводного каміння та нюансів із законодавством. Особливо, якщо подружжю доводиться ділити майно та визначати майбутнє дітей. Якщо ви плануєте звернутися до суду, то вам знадобиться надійний адвокат Кременчук, а також певна база знань у цьому питанні.

Як відбувається розлучення через РАГС

При першому відвідуванні РАГСу подружжю дають 1 місяць на примирення. Протягом цього часу чоловік і дружина можуть передумати й забрати заяву. Для розлучення в Україні через РАГС знадобляться паспорти двох сторін та оригінал свідоцтва про шлюб. Чоловік і жінка заповнюють бланк спільної заяви, після чого їм призначають дату повторного відвідування закладу. В окремих випадках у РАГСі достатньо заяви або лише жінки, або лише чоловіка.

Такий варіант можливий, якщо:

  • Чоловік або дружина лежить у лікарні, перебуває у відрядженні в іншій країні. Знадобиться нотаріально завірений документ зі згодою другої сторони про розірвання шлюбу.
  • Партнер недієздатний чи оголошений особою, що зникла безвісти.

Розлючення через РАГС – виключно бюрократична процедура. Працівнику, який оформлює документи, не потрібно визначати розмір аліментів, місце проживання дітей. Тому вартість таких послуг символічна, а процес – достатньо швидкий.

Розлучення в суді при наявності договору в подружжя

У ситуації, коли в пари з дітьми немає недомовленостей щодо аліментів та інших питань, для розлучення все одно доведеться звертатися до суду. Судді простіше винести рішення, якщо чоловік і жінка уклали договір, у якому прописали:

  • з ким будуть проживати діти;
  • як чоловік чи жінка, які проживають окремо, будуть брати участь у вихованні дітей;
  • який розмір аліментів.

Такий договір зазвичай складають після консультації в юриста, після чого завіряють у нотаріуса.

нотаріус

Розлучення по згоді без договору

В Україні можна розлучитися без попереднього укладання договорів. Здавалося б, це більш економно. Проте практика показує, що не слід оминати послуги юриста й нотаріуса. Якщо в майбутньому будуть порушені умови виплат аліментів чи інші пункти, то доведеться вирішувати це питання в судовому порядку. І відсутність договору стане причиною затяжного й затратного процесу.

Розлучення без згоди другої сторони при наявності дітей

Третій, останній варіант судової процедури, може виявитися найдовшим, якщо відповідач найме адвоката. Проте в більшості випадків за ініціативою дружини документи приходять до суду, а чоловік просто ігнорує засідання. У результаті суддя виносить рішення про офіційне розлучення, після чого чоловік буде забов’язаний сплачувати аліменти.

Усі питання, пов’язані із суперечками під час розлучень, можна максимально швидко та ефективно вирішити лише за допомогою участі фахового юриста.