Шана до традицій: 6 причин вечеряти в родинному колі
Чи заведено у вашій родині вечеряти гуртом?
Ось 6 важливих причин не порушувати цю давню українську традицію.
Приємне спілкування
Звичайно ж, батьки спілкуються з дітьми частіше, ніж раз на день. Але в більшості випадків це розмови, коли всі кудись поспішають, і немає часу розповісти про всі свої новини. Спільна вечеря в затишній домашній атмосфері – це прекрасна можливість побачитися і поговорити одне з одним. Започаткуйте сімейне правило, що під час вечері ви будете ділитися тільки гарними новинами й досягненнями за день. Обговорюйте ваші плани на майбутнє, спортивні успіхи, сімейні подорожі та інші приємні речі. Нехай у ваших дітей вечеря завжди асоціюється з позитивними розмовами і смачними стравами.
Формування поваги до батьків
Діти, які постійно вечеряють тільки з мамою, починають думати, що мама важливіше батька, тому що знаходить на них час, а завжди зайнятою тато – ні. Коли ви щодня вечеряєте разом, діти вчаться поважати і цінувати обох батьків. Для них важливо, що, незважаючи на свою зайнятість, мама і тато завжди знаходять час для спільної сімейної традиції.
Споживання здорової їжі
Батьки завжди намагаються годувати дітей лише корисними продуктами, і на загальному столі традиційно буде стояти здорова їжа. Тому, коли дорослі сідають за стіл разом з дітьми, вони мимоволі їстимуть корисні сирники і зелені салати замість бутербродів з ковбасою.
Єднання родини
Сімейні вечері допомагають приборкати невеликі сімейні сварки і зближують батьків і дітей. Люди, які разом їдять, мають налагоджувати контакти. Тому ця сімейна традиція допомагає навчитися чути і розуміти один одного, і тим самим покращує родинні зв’язки і зміцнює сім’ю. Особливу цінність мають вечері, де присутні кілька поколінь – і бабусі, й дідусі.
Засвоєння гарних манер
Спільна сімейна вечеря також допомагає навчити дитину гарної поведінки, звичайно ж, якщо ви самі будете дотримуватися манер. Це стосується як маленьких дітей, які вчаться користуватися виделкою і ложкою, так і дорослих, які звикають сідати за стіл з чистими руками і не бешкетувати під час вечері. Крім того, діти вчаться пунктуальності, тому що той, хто спізнюється, змушує чекати інших.
Створення приємних спогадів
Коли діти подорослішають, вони ніколи не забудуть ці дорогоцінні сімейні вечері. Вони будуть пам’ятати, як важливо сідати за стіл усією родиною, і продовжуватимуть це робити зі своїми дітьми. Тому ця традиція буде передаватися від покоління до покоління.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як правильно: звертатися до батьків на «Ви» чи на «Ти»?
Джерело: plitkar.com.ua