дошки садху

Рефлексотерапія – основа багатьох методів лікування та реабілітації. Стимулюючи певні зони на тілі, можна прискорити процес одужання, виконати корекцію опорно-рухового апарату, вплинути на роботу органів ендокринної системи, покращити кровообіг та рух лімфи, підвищити рівень концентрації, уваги та знизити прояви стресу й тривожності. Доведено, що регулярне навмисне подразнення поверхні стопи навіть здатне укріпити імунітет, боротися з безсонням та покращити мозкову активність. Саме на таких принципах базується використання дошки Садху. Вони були розроблені в Індії, проте сьогодні популярні в багатьох країнах світу.

Як стати на цвяхи вперше

Цей процес більше складний емоційно, ніж фізично. Для багатьох дуже складно вийти за межі комфорту, а больовий поріг занадто низький. Тобто людина нетерпима до болю. І це завжди вказує на хронічний стрес та проблеми з психо-емоційним станом. Це не обов’язково повинно бути психічне захворювання, але для сучасних людей (особливо мешканців великого міста), на жаль, є нормою постійне відчуття тривоги, підвищена конфліктність і агресія. Якщо ви вирішили спробувати дошки з цвяхами, то ось декілька важливих порад для новачків:

  1. Обов’язково подбачйте, аби дошки з цвяхами знаходилися на ідеально рівній і неслизькій поверхні.
  2. Поставте одну ногу та спробуйте по декілька секунд відривати іншу стопу від підлоги. Ловіть баланс та шукайте момент, коли біль найменш виражений.
  3. Поступово перекладайте вагу тіла на цвяхи, використовуючи руки для додаткової підтримки, якщо це необхідно.
  4. Коли ви відчуєте стабільність на одній дошці, перенесіть другу ногу.
  5. Поступово розподіляйте вагу тіла між двома дошками, забезпечуючи рівномірний тиск на стопи. Дуже важливо стояти чітко й рівномірно, намагаючись не рухатися.
  6. За потреби скористайтеся руками або зігнутими колінами для збереження балансу і стійкості.
  7. Зберігайте концентрацію, знімайте періодично стопи з цвяхів, зберігаючи при цьому рівновагу. Не варто сходити з дошок різко.

Важливо пам’ятати, що використання дошок Садху вимагає постійної практики і поступового розвитку стійкості, сили духу. Як стати на цвяхи, якщо дуже боляче? На першому етапі дошки можна покривати тонкою тканиною, приміром, бавовняною футболкою. Або ж стояти у тоненьких літніх шкарпетках.

Важливі поради новачкам:

  • найкраще ставати на цвяхи після процедур, що інтенсивно стимулюють кровообіг (тепла ванна, пробіжка, масаж стоп);
  • стояти потрібно щодня, без пропусків, доки ви не звикните до поврехні дошок;
  • перші спроби повинні тривати не більше 1 хвилини;
  • нарощуйте тривалість стояння дуже поступово, всього по 1-2 хвилині на тиждень;
  • не сходьте з дошок різко, всі рухи повинні бути вивіреними, плавними.

дошка садху

Поради щодо вибору дошок

Існує велика кількість дизайнів дошок, які відрізняються за формою, кольорами та візерунками. Проте головний акцент при виборі – це відстань, яка передбачена між голками. Як вибрати дошки Садху для новачків? Відстань між цвяхами повинна складати 8 мм. Чим ближче розташовані голки на дошках, тим менше больове відчуття.

Для більш досвідчених підходять цвяхи із кроком у 10 мм. Проте вам слід регулярно стояти на дошках не менше 2 місяців. Якщо ви практикуєте понад 6 місяців, то сміливо обирайте дошки Садху із відстанню цвяхів у 12 мм.