школа

STEM-освіта передбачає змішане середовище, де учні розуміють, як можна застосовувати наукові методи на практиці. Якщо розшифрувати популярну абревіатуру, то вона складається з назв провідних дисциплін. А саме: S science (природничі науки), T technology (технології), E engineering (інженерія), М –mathematics (математика). Навчаючись за цією програмою, окрім базових математики та фізики, учні освоюють роботехніку, де програмують та конструюють власних роботів. Також практикують 3D-моделювання та інтегрують усі знання в єдині проектні роботи.

Сучасні освітні тенденції

За даними статистики, рівень запиту на STEM-професії за останнє десятиріччя зріс на 19%. Але чому саме цей формат навчання сьогодні вважається пріоритетним в усьому світі?

·        У найближчому майбутньому передбачається різкий дефіцит інженерів, спеціалістів викотехнологічного виробництва.

·        У майбутньому з’являться нові професії, що будуть поєднувати технології із природними науками. Приміром, біоніка, яка запозичує ідеї інженерії у живій природі та втілює це на практиці в будівництві, дизайні, медицині. Тому для навчання в STEM-напрямку так активно використовуються мікроскопи, лупи, вимірювальні прилади.

·        Провідні спеціалісти майбутнього повинні демонструвати високу підготовку з різних областей технології, природничих наук та інженерії.

англійська онлайн

Інтегроване навчання

Чим відрізняється STEM-освіта від класичного методу навчання? У першу чергу, це концепт змішаного середовища. Учні освоюють вміння поєднувати різні дисципліни та застосовувати знання на практиці. Для цього їм потрібне сучасне інтерактивне обладнання та розуміння основ роботехніки.

Головний концепт STEM-освіта передбачає:

·        Введення STEM-формату не лише в шкільному віці, але й у дошкільних закладах.

·        Великий акцент на поглиблене вивчення англійської зі знанням наукової термінології. Якщо хочеш вивчати науку та бути вченим – потрібно знати англійську мову.

·        Розробляються також спеціальні програми STEM-навчання для дівчаток. Завдяки своїй акуратності дівчата можуть зробити в науці те, що не під силу хлопцям.

Загалом STEM-освіта передбачає, що наука повинна бути справжнім святом для дитини. Формат навчання обрано таким, аби наукові знання захоплювали та викликали щире зацікавлення. Доведено, що основні знання учні здатні отримувати через ігрову форму. Тож велика кількість практичних занять та можливість створювати спільні проектні роботи з однокласниками гарантовано дають результат у навчанні.