село

Володимир Мар’янов – колишній військовий з Миколаївщини. А нині – справжній майстер з виготовлення унікальних діорам.

Його моделі зроблені переважно з дерева, льону, бур’яну, листя, глини та піску. Майстер у своїх роботах також широко використовує дерев’яні палички для морозива та розмішування кави.

З чого все почалося

Мар’янов займався моделюванням ще з юних років. Він – самоучка, навчався за спеціальними журналами та книгами, які йому передплачували та купували батьки.

село

«Я народився і виріс у селі Дорошівка Вознесенського району. Можливості займатися в якихось спеціалізованих гуртках не було. Тому батьки виписували журнали і я майстрував різні моделі літаків та іншої техніки. Це було моїм улюбленим заняттям, я був фанат авіамоделювання. Потім пішов в армію, служив у космічних військах, викладав у школі інформатику та вів гурток моделювання для дітей. Згодом став професійним військовим з іншого фаху, але захоплення дитинства не минуло. Щоправда, якщо раніше я віддавав перевагу військовій техніці, то зараз переорієнтувався на історію свого народу», – розповів Мар’янов.

село

Як створюються діорами

Майстер їздить по селах, шукає старі хати 18-19 століть, робить замальовки, а потім втілює побачене у своїх діорамах.

«Час минає, ми втрачаємо надбання своїх предків, те, як вони жили, як вели господарство. Отож, своїми роботами я хочу залишити майбутнім поколінням уяву про те, яким було життя в українському селі 100-200 років тому», – додав Володимир.

село

Його роботи з цієї тематики нині вже прикрашають приватні колекції шанувальників з різних куточків України. На виготовлення однієї такої діорами він витрачає від 2-3 тижнів до 2 місяців і більше. Працює переважно вночі, коли нічого не заважає зосередитися на творчості. Адже живе у селі, а там, як відомо, роботи вистачає на весь світловий день.

Перш ніж взятися за виготовлення діорами, Мар’янов багато читає, шукає в архівах інформацію, бо, насамперед, дбає, щоб його витвори були автентичними, відповідали історичній реальності.

село

«Це захоплення, окрім всього іншого, потребує ще й матеріальних вкладень. А зараз з роботою у селі, як відомо, сутужно. Тож у спеціальних магазинах для моделювання я намагаюся купувати лише найнеобхідніше – фарби, інструменти, а ще – фігурки тварин і людей. Та й їх частенько доводиться переробляти, розмальовувати. Це своєрідний живопис у стилі реалізму. А все це загалом ще й слугує окремим видом медитації», – розмірковує майстер.

А ще він озвучив свою мрію – зробити цілу колекцію діорам старовинних сільських подвір’їв з усіх регіонів України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Винахідлива карпатська бабця «зшила» музей і заманює туди туристів-іноземців

Джерело: ukrinform.ua