вугор

Для людей родом із Волині шацькі вугрі – не диво природи, а звичайна смачна риба. Тут навіть є місцева страва, що має відповідну назву – «Шацький вугор». Наш сайт loveukraine.com.ua розповість, чим може здивувати цей нетиповий представник фауни.

Бігає по суходолу

Якщо ви відвідуєте Шацькі озера, то побачите на власні очі, як «змії» стрімко рухаються від води по піску у напрямку лісу. Насправді ці змії є вугрями. Це риба, яка колись водилася в місцевих озерах у великій кількості. Кожен мешканець Волині, напевно, смакував копченого вугря. Він настільки жирний, що ми в дитинстві запалювали залишок від його хвоста та довго носили, наче смолоскип.

шацькі озера

Візитівка краю

Шацький вугор чудово презентує популярні озера. Активна риба переважно ввечері та вночі, тож дуже лякає необізнаних туристів. Адже його легко сплутати із вужем чи гадюкою. Вугор відмінно плаває, проте швидко пересувається і суходолом.

Великий вугор здатен досягати 1,2 м у довжину. Проте виловлювали й рідкісні екземпляри річкових вугрів – до 5 кг вагою та майже 2 м завдовжки. Спіймати його нелегко, адже риба дуже прудка. Виловлюють вугрів лише вправні рибалки. Цікаво, що місцеві мешканці часто знаходять вугрів у своїх горохових полях після тривалих дощів. Виявляється, зливи дають можливість легко пересуватися рибі на великі відстані. І це доведений факт: вугор полюбляє молоді проростки гороху.

Як виглядає вугор

На Волині мешкає європейський вугор. У нього змієподібне тіло, довге, майже циліндричне. У зоні хвоста стиснуте з боків. Уперше вугрі були завезені у води Шацьких озер у 1937 році. Тоді у воду було випущено 110 000 личинок.

Де водить унікальний вугор

Завітайте до Національного природного парку «Шацький». Серія унікальних мальовничих озер знаходиться в оточенні прадавнього сосново-березового лісу. Головне та найбільше озеро – Світязь.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Де знаходиться унікальне українське озеро з гліцериновою водою та що воно лікує?