василь рижук

Ви бували на Волині? Чи бачили коло Луцька та околицях заквітчані дороги?

Знайте, цю живу красу для вас створив Соняшний Чорнобривець! Саме так називають скульптора з Луцька Василя Рижука. Бо майстер робить незвичну справу — самотужки висаджує квіти вздовж узбіччя доріг навколо власного міста. За 20 років Василю вдалося заквітчити 600 кілометрів автошляхів. Він переконаний, що глобальні зрушення починаються з маленьких справ. Тож соняшниками та чорнобривцями біля автотрас заохочує людей до змін у країні.

василь рижук

Власна ініціатива

Свою мистецько-громадську ініціативу Василь називає «Квітучий прапор України». Таке заняття скульптор вважає допоміжним, але зараз — дуже важливим. Коли починав озеленювати узбіччя, дороги були в поганому стані, з величезними бур’янами обабіч. Тому чоловік захотів зробити все можливе спершу від себе, а вже тоді вимагати змін від влади:

— Я — митець, і через то зараз поміняв фактично фарби на квіти. Тому шо всі кажуть: «Давайте Україна буде квітучою», а робити чомусь не кожен хоче це. Бо якби всі потрошечки зробили, серйозніше ставилися до того, то ми могли б змінити її буквально за півроку, я впевнений.

чорнобривці

Чорнобривці України

Сусіди побачили, що Василь робить добру справу, і віддали частину прибудинкових територій біля багатоповерхівок під розсаду. Молоді рослини Василь не лише висаджує обабіч доріг, а й дарує людям з різних куточків України:

— Нещодавно відправив у Херсонську область. Там мене попросили люди, я їм відправив декоративні соняшники й чорнобривці. Буду далі продовжувати працювати на дорогах, тому шо зараз якраз сезон садіння: дощі пішли, земля мокра, вони добре приймаються.

василь рижук

Будні волонтера

Свій день митець розпочинає о 4-й чи 5-й ранку. Бо як тільки починає світати — вже їде на дорогу. Там готує ділянку, вириває бур’яни, скопує ґрунт та висаджує розсаду. За одну таку поїздку витрачає 300-400 гривень на бензин. У Василя є два товариша, які після роботи іноді допомагають засаджувати узбіччя.

Люди, які проїжджають повз, зазвичай зупиняються — хтось дає гроші, інші пропонують допомогу, дехто просто дякує:

— От вже тут з України з’являються патріоти, вчені, видатні люди. Але, на жаль, серце болить, коли вони роз’їжджаються по всьому світу, змінюють свої спеціальності, шукають роботу, щоб заробити кошти. Багато з них сумує за Україною все одно і все одно хоче повернутися. А багато їх не приїде, залишиться. Тому ми повинні змінювати тут самі, за нас це ніхто не зробить. Саме сьогодні, як ніколи. Говорити можна дуже багато, і говорять багато, і показують. А коли конкретно стоїть справа і сказати: «А що ти зробив для власного народу? Для своєї держави?», коли ти від неї щось хочеш мати.

чорнобривці

Більше любові

Скульптор обрав саме квіти, адже вважає їх проявом любові. А з квітів – соняшники та чорнобривці, бо вони найдовше цвітуть і є одними з квіткових символів України. Своєю діяльністю Василь намагається донести, що світ потребує більше гуманності, краси, любові одне до одного:

– Минуле вже не повернеться, розумієте? А сьогодення можна втратити. От люди повинні це зрозуміти. Багато помилок наробили. Я поїздив по світу, половину світу, можна сказати так, побачив. Із людьми різних національностей спілкувався. Ніхто з нормальних людей не хоче війни, не хоче нікого вбивати. Всі хочуть краще жити, дружити, спілкуватися.

василь рижук

Приклад для наслідування

Щодня Василь працює близько чотирьох годин, і після фізичної роботи йому вже бракує сил на мистецтво, адже скульптура теж потребує зусиль. Дехто не розуміє чоловіка, вважає, що висаджування квітів — «не чоловіча робота», адже не приносить прибутку. Але скульптор не зупиняється, бо знає, що для багатьох він — приклад. Діти з місцевої школи навіть пропонують Василю викладати у них предмет «Квітникарство»:

— Одна дівчинка сказала мені: «Як би було добре, якби ви в школі в нас викладали квітникарство. Навчили нас того, що ви робите. Ви подумаєте над тим?». Я навіть зацікавився, що така маленька дитинка і вона вже мені підсказує таку гарну ідею. Кажуть, що молодь погана. Ні, не погана. Молодь гарна і добра, просто над деякими людьми треба працювати. Насіння не проросло, а бур’яни тут как тут. І якшо вчасно його не прополеш, то потім квітів не буде.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Винахідлива карпатська бабця «зшила» музей і заманює туди туристів-іноземців

Джерело: ukrainer.net