вечеря

Святвечір в українців асоціювався з річними підсумками. Згадаймо, що на стіл ставиться Багата кутя. Як символ урожаю наступного року. Чим більше смаколиків та компонентів у куті – тим багатшим буде новий рік для господаря оселі. Наш сайт loveukraine.com.ua розповість, що українці намагалися зробити до появи першої зірки на небі.

Що символізують 12 страв?

Вважається, що 12 страв на Святвечір – це символ 12 апостолів, учнів Ісуса. Проте є й інша версія. Що це також 12 місяців року. Адже вечеря, хоч і пісна, проте дуже багата. Різноманіття страв – це ще й прохання родини не бідувати, провести наступний рік заможно. Для селянина це завжди означає гарний урожай.

Тож недаремно українці прагнули закрити всі «фінансові» розрахунки саме до Святвечора. Доки на небі не з’явилася перша зірка, слід було вирішити такі питання:

  • повернути борг;
  • або ж забрати позичені гроші;
  • роздати сусідам та родичам реманент, який господар взяв у користування;
  • виконати всі обіцянки, які хоч якось були пов’язані з грішми, купівлею, обміном.

Першочергове завдання – повернути до господи все, що було кимось позичене. Обов’язково нагодувати та напоїти худобу. Гарний господар ретельно оглядав свій двір. Вважалося, що слід покласти на свої місця всі речі та не допускати безладу ні в домі, ні у дворі.

І останнє – пробачити всі кривди та з гарним настроєм зайти до оселі, аби першим сісти за святковий стіл.

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Рецепти Дарії Цвек: кутя з варенням