собака

Наш сайт loveukraine.com.ua звернувся за консультацією до лікаря-ветеринара Олексія Гнатенка, аби дізнатися, яку загрозу можуть нести живі новорічні ялинки для собак та котів.

Січневі хвороби

Ветеринар розповів, що існує статистика: у січні значно частіше звертаються власники собак, у яких з незрозумілих причин з’являється сильна втома та підвищення температури. Оскільки зима не є періодом масової атаки кліщів, то лікаря без досвіду пропускають момент, що приховану загрозу принесла в дім новорічна ялинка.

У процесі діагностики з’ясовується, що в собаки гостра фаза піроплазмозу. Це важке інфекційне захворювання, яке провокує укус іксодового кліща. Захворювання дуже небезпечне, якщо його виявити на пізніх стадіях.

іксодовий кліщ
Як виглядає іксодовий кліщ

Порада ветеринара

По-перше, власникам домашніх тварин (собак, котиків, кроликів) варто не ризикувати та відразу ставити штучну ялинку або живу, яка має відповідний документ сертифікації. Це дерева, які були вирощені в розплідниках під контролем спеціалістів та позбавлені небезпечних паразитів. Загрозу становить ялинка, яку ви зрубали в лісі власноруч. Або ж купили десь на трасі чи на стихійному ялинковому базарі. До речі, живі маленькі ялинки в горщиках також можуть бути джерелом зараження. І якщо їх поставити як прикрасу в спальні, то кліщі можуть атакувати й людину уві сні.

По-друге, уважно слідкуйте за станом своєї тварини. Якщо у вас жива ялинка і цуцик несподівано в січні занедужав, то повідомте про це лікаря. Обов’язково наголосіть, що вдома стоїть сосна чи ялинка. Важливо, аби лікар відправив тваринку на додаткові лабораторні дослідження, аби виключити можливе занесення бабезії – внутрішньоклітинного паразиту, що уражає еритроцити крові ссавців. Бабезій переносять саме кліщі.

кліщ у собаки
Кліщ у собаки

Не лише кліщі?

А що ще можна принести додому, корім іксодових кліщів? Виявляється, на живій ялинці можуть знаходитися короїди, попелиці, жучків хермесів, дрібних та великих павуків, довгоносиків.

Більшість із цих комах та членистоногих безпечні для тварин і людей. Але можуть паразитувати на домашніх рослинах. Жуки-короїди, приміром, дрібні та часто непомітні. Вони швидко псують всі предмети в домі, виготовлені з натурального дерева. Маленька армія короїдів здатна зіпсувати вам каркас ліжка та дивани, дерев’яні двері тощо.

жук
Як виглядає жук-короїд

А от жуки-хермеси є спеціалізованими паразитами хвойних рослин. Від них страждає ялинка, ялиця, модрина. Якщо у дворі чи вдома є хвойні рослини, то викинута новорічна ялинка може стати джерелом зараження ваших зелених насаджень.

хвоя
Хвойні рослини, уражені хермесом

Тож подбайте про свою безпеку заздалегідь!

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загублена традиція: як українці лякали дерева та змушували плодоносити садок